Dropson technológia
Mi a fő különbség a Dropson technológiája és a vízlágyítás technológiája között?
A vízlágyító berendezésekkel ellentétben nem lágyítja a vizet, hanem fizikailag (elektromágneses behatással) kezeli. Az elektromágneses cellák között halad át a víz, melynek hatásara a benne található vízkövet okozó ásványi anyagok egymáshoz kapcsolódnak (mikrokristályok képződnek), ezért a rendszerben nem tudnak lerakodni. Sőt a meg lévő vízkövet is fokozatosan felbontja. A vízzel érintkező vezetékek, szerelvények védve lesznek a vízkő okozta károktól. Tehát a Dropson nem egy elektromos vízlágyító, hanem egy vízkezelő eszköz.
Mi a korlátja a Dropson EMI technológiájának?
Van korlátja a technológiának: 80°C fok fölé melegedő vízben a kötések szétesnek, és a vízkőképződés kialakul. Tehát a villanybojler, kávéfőző, vízforraló továbbra is vízköves marad. A Dropsonba bejövő víz maximum 40°C-os lehet.
Milyen a Dropson által kezelt víz?
A Dropsonnal kezelt víz ivóvíz minőségű marad. Mivel a víz továbbra is tartalmazza az ásványianyagokat, ezért a kifolyó víz száradása után ugyanolyan foltok képződnek, mint előtte, hiszen a víz kémiailag kemény. A foltokat le lehet törölni. Tehát a berendezések, szerelvények védve lesznek a vízkőtől, de takarítani ugyanúgy kell (ez nem takarító/tisztító berendezés). A fényes felületeken ez könnyen meglátszik, viszont rendszeres takarítással (vegyszermentesen) könnyen eltüntethető. A víz kémiai összetétele nem változik.
Mik a Dropson EMI termékcsalád előnyei?
A berendezés gondozásmentes. Nem használ sót vagy bármilyen adalékot, ezáltal a víz teljes mértékben iható marad. Bekötése egyszerű (nem kell csatorna kiállás), nem kell beüzemelni a készüléket, rögtön használatra kész. Meghibásodásra vonatkozó termékgarancia: 5 év. Energiahatékony, fogyasztása csupán 15W. A kezelt víz továbbra is ivóvíz minőségű marad.
Mik a Dropson EMI termékcsalád hátrányai?
A vízkövet okozó ásványianyagokat kezelés után is tartalmazza a víz, ezért a foltok továbbra is megmaradnak, takarítani kell. 80°C fok fölé melegedő víz estén a berendezés technológiája nem működik, tehát a vízkő kialakul. Csak szekunder fűtési körökben alkalmazva nyújt védelmet (hőcserélő esetén).